Geoblog.pl    matmax    Podróże    2009 czerwiec: Chiny - z Szanghaju do Pekinu    Przed podróżą - przydatne info

Przed podróżą - przydatne info

Polska, Poznań

Plan samodzielnej wyprawy mamy już od dawna opracowany , ale dziś już od rana nerwowe przeszukiwanie internetu ( tak jak ostatnia niepotrzebna nauka przed egzaminem , ale nerwy te same) - a może jeszcze jakieś cenne rady.
Gosia ma już dawno wszystko poukładane w głowie ( plan wyprawy, rodzaj transportu i strony w przewodniku ), ale juz od rana wiemy ,że nie leci z nami. Jest nam wszystkim podwójnie ciężko , bo tata Gosi jest w ciężkim stanie , ostatni tydzień bardzo osłabł i może nie doczekać naszego powrotu. Z drugiej strony mamy już bilety i kilka pierwszych hotelowych rezerwacji .
Plany tej wyprawy snuliśmy już od kilku miesięcy, a miał to być nasz pierwszy samodzielny wyjazd z synem Marcinem.
Myślę , że z Gosią ,jeśli nie doleci ,jeszcze powtórzymy tą trasę.

Przydatne informacje:
Wizy - http://www.chinaembassy.org.pl/pol/lsyw/ ( wniosek może złożyć jedna osoba dla siebie oraz innych, odbiór po kilku dniach - my zleciliśmy przez biuro podróży)
Koniecznie musisz mieć rezerwacje hoteli - wydruki z internetu ( jak nie dasz rady to zrobi to biuro za 20 zł )
Bilety lotnicze - sprawdż w necie i daj zapytanie w kilku !!! biurach co kilka dni - nie jest już prawdą , że wcześniejsze bilety są tańsze ( ja kupiłem 3 mies. przed wylotem, a 1 mies. przed Finnair zrobił obnizkę o 1000 zł.)

Linki :
http://www.sinoho tel.com/english/index.html

Mariusz
Mariusz - 2009-06-17 00:28
Powodzenia, trzymajcie się ciepło, pogody i entuzjazmu. Pozdrów wójka Longa.

matmax
matmax - 2009-06-17 18:22
Dzieki Mariuszu i szkoda , ze nie mamy ochrony bo dzis juz dwa razy otarlismy sie o mafie.( opisze to jutro , bo dzis juz idziemy spac )

matmax
Janek