Geoblog.pl    matmax    Podróże     2019 Maj : Japonia    Nasze przygotowania i Japonia w pigułce
2019

Nasze przygotowania i Japonia w pigułce

Polska, Warszawa

Przydatne info:

WIZA - Na postawie umowy dwustronnej z 1999 roku o częściowym zniesieniu obowiązku wizowego, w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych (konferencje, spotkania biznesowe itp.) wiza nie jest wymagana.

PRZELOT - jest wiele połączeń, a my wybraliśmy przelot liniami FINNAIR z Warszawy, przez Helsinki do Osaki ( cena 2560 zł)

PRZYDATNE WYSZUKIWARKI : skyticket ; skyscanner ; kayak ; expedia ; gotogate.pl

WALUTA - Monety 1, 5, 10, 50, 100, 500 (¥) , Banknoty 1000, 2000, 5000, 10000 (¥)
Kurs w maju 2019 - 100 JPY=3,5 PLN

PREPAID CARD - karta do poruszania się środkami transportu i dokonywania drobnych zakupów. SUICA, Pasmo, ICOCA i inne
https://youinjapan.net/moving/suica_pasmo_icoca.php#buy – DOBRE INFO i PORÓWNANIE

WiFi - istnieje możliwość korzystania z ogólnodostepnych hotspotów wifi. W większych miastach są one dostepne w centrach handlowych, stacjach metra czy dworcach. Jednakże lepiej mieć ciągły dostęp do sieci, a to gwarantuje nam wykupienie małego przenośnego routera. My zamówiliśmy przd wylotem i odebralismy na lotnisku w Osace router bez limitu użytych danych, ze strony -
www.japan-rail-pass.com/services/pocket-wifi ( 14 dni ok. 310 PLN - dostęp dla 10-ciu urzadzeń )

TRANSPORT - Japonia ma sprawną sieć transportu publicznego, szczególnie w obszarach metropolitalnych i między dużymi miastami. Japoński transport publiczny charakteryzuje się punktualnością i doskonałą obsługą. Do wyboru mamy wiele środków transportu: taksówki (są drogie)i, autobusy, pociągi miejskie, metro i Shinkanseny (japoński szybki pociąg Shinkansen rozpędza się nawet do 300 km/h)
Będąc jeszcze w Polsce warto zamówić Japan Rail Pass, czyli bilet okresowy na wybrane środki komunikacji firmy Japan Railway (szybkie pociągi,niektóre linie metra, autobusy czy statki). JR Pass opłaca sie kupić jesli będziemy podrożować między dużymi miastami i poza nimi (np. podróż Tokyo-Osaka)
Polecamy zakup w Polsce - http://www.his-travel.pl/japan-rail-pass ( cena niedużo większa niz w Japonii, ale bez stania w kolejce )
http://www.hyperdia.com/en/ Hyperdia- doskonałe narzędzie dla posiadaczy Japan Rail Pass do określenia tras oraz rozkład jazdy
Rezerwacje miejsc - krótko przed odjazdem. Mogą być wykonane w JR Office w kasach biletowych

NOCLEG - mnogość hoteli i zróżnicowane ceny znajdowalismy przez wyszukiwarki Booking.com czy Agoda.
Ogólnie hotele mają małe pokoje i dobrze zaopatrzone łazienki ( dobre, markowe kosmetyki )

JEDZENIE - W kuchni japońskiej - uznawanej za jedną z najzdrowszych kuchni świata - dominują warzywa, owoce morza i świeże ryby. To dzięki takiemu menu Japończycy są długowieczni i szczupli.
Na każdym kroku znajdujemy restauracje z kuchniami całego świata. My polecamy wołowinę z Kobe , surowego Tuńczyka i świeżutkie sushi.
Tańsze produkty można kupić w ogólnodostępnych na każdej ulicy sieciach typu : 7 Eleven, Family Mart czy Lawson

PRZYDATNE LINKI :
www.japan-rail-pass.com/services/pocket-wif

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

matmax
Janek